Recep İvedik Açıklaması

Recep İvedik Açıklaması

16 Şubatta vizyona girecek Recep İvedik 5 hakkında çok özel açıklamalar! Haberi Detayları Sitemizde...

Recep İvedik'in tüm serileri büyük bir merakla beklenmekteydi ve bu seriside aynı merak ve heyecanla beklenmekte. Bu seride ise Şahan Göknakar bir değişiklik yapıp  yeni Recep İvedik filmi hakkında çok özel açıklamalar yaptı.

Film hakkında ilk açıklaması ise:“Recep İvedik uzun bir aradan sonra toplumun hep beraberce güldüğü bir film oldu. Bu, sinemamız için çok önemli bir dönüm noktasıdır. ‘Recep İvedik’le birlikte bir komedi filmi patlaması oldu ve komedi filmleri Türk sinemasının omurgası haline geldi” oldu. 

Recep İvedik’in rakamları size ne ifade ediyor? Bakınca ne hissediyorsunuz?

Bu rakamlar aslında başarımızın sayısal göstergesidir. Yıllardır sürdürdüğümüz bir başarı hikâyesinin rakamları. 2008’de başlayan ve büyük ses getiren bu proje, oluşturduğu etkiyi artırarak devam ediyor. Rakamlar bu serüvenin kilometre taşlarıdır.

Recep İvedik’in çıkış kaynağı nedir?

Televizyona program yaptığım işten ve hayatımdan pek memnun olmadığım bir dönemde kendi istediğim tarzda bir kariyer yapabilmek için sinema alanına geçmeye karar verdim. O dönem Youtube’da en çok izlenen skeçlerimden biri olan ‘Recep İvedik’ tiplemesine film yapma fikri doğdu. Togan’la (Gökbakar) kolları sıvadık ve ilk senaryomuzu oluşturduk. Senaryoyu hayata geçirebilmek için paraya ve ekibe gereksinim duyuyordum. Projeyi o dönem birçok yapımcıya götürdük ama kabul eden olmadı. Proje şans eseri, tesadüfler sonucu Faruk Aksoy’la buluştu. Başlarda pek kimsenin önem vermediği bu proje hayata geçtikten sonra Türkiye’nin en çok izlenen filmi oldu ve 9 yıldır şampiyonluğunu koruyor

Recep İvedik’in yaşayacağı serüvenleri nasıl belirliyorsunuz?

Konular ‘Recep’i bir dünyanın içinde hayal etmemizle ortaya çıkıyor. Örneğin “Recep şuraya gitse ne komik olur değil mi?” gibi bir cümle kuruyorum ve üzerine Togan’la yaşanacak serüveni günlerce konuşuyoruz. Bütün filmlerimizi bu şekilde çektik. ‘Recep’i istediğimiz bir dünyada hayal ediyoruz.

Film değil ki bu” yorumlarına ne dersiniz?

Bu konuda hiç kimseye cevap vermedik. Versek de hiçbir işe yaramazdı. Çünkü önyargıları kırmanın ne kadar zor olduğunu biliyorum. Dolayısıyla bir süre “Tu kaka” diyenlerin projeyi ve bunun aslında bir film olduğunu anlamasıyla geçti. ‘Recep İvedik’ hakkında önyargıları olanlar film televizyonlarda yayınlandıktan sonra fikir değiştirdi. Sonuç olarak aslında önyargılarında şekillendiği gibi bir film olmadığını gördüler. Filmler zaman içinde aslında yine en güzel cevabı güldürerek verdi. Birileri çıkıp “Bu filme çocuğunuzu götürmeyin” de dedi. Ne yazık ki çok uğraşan oldu ama her seferinde izleyici salonları doldurarak onlara en güzel cevabı verdi. 

 

Önceki İş ve Kadın
Sonraki Sokaktaki Adam Bile Onları Konuşuyor!

0 Yorum

Yorum Yap