Gökhan Alkan:'Güney Kore dizileri seyrediyorum.'

Gökhan Alkan:'Güney Kore dizileri seyrediyorum.'

Gökhan Alkan oyunculuk kariyerinin bilinmeyenlerini anlatıyor. Haberin detayları sitemizde...

Gökhan Alkan çok özel açıklamalar

Sahneye çıktığınız ilk günü hatırlıyor musunuz, neler hissetmiştiniz?

- Hatırlamaz olur muyum! Çok büyülüydü. Sahnedeyim. Hazırız, bekliyoruz. Dekor kırılmış, kaynak yapılması lazım, teknik sorumlumuz başka bir işle ilgileniyor ve oyunun başlamasına 10 dakika var. Kimse anlamıyor tabii, herkes sanatçı. Ben üniversitede öğrenmiştim, hemen aldım, hallettim. Herkes şaşırdı ama perdenin arkasında seyirciler oturuyor, heyecanla bizi bekliyor ve konuşmalarını, sesleri duyuyorum. Çok güzel hissediyordum, sonra anın keyfini çıkarmaya başladım. Dedim ki kendime; yıllardır hayalini kurduğun, olman gereken yerdesin, yaşa. O gün bugündür aynı heyecanla yaşıyorum ve sete de aynı heyecanla gidiyorum.

Tiyatro oyunculuğundan dizi oyunculuğuna geçiş süreci nasıl oldu?

- Tiyatro oyunculuğu yaparken aynı dönem arkadaşlarımın kayıtlı oldukları ajanslar vardı, onlardan gittikleri dizileri, reklam görüşmelerini öğreniyordum, bazen yalnız, bazen onlarla beraber gidip seçmelere katılıyordum. O heyecanlı ama yorucu seçmelere gidip gelme ve geri dönüş bekleme döneminde hiç yılmadım ve hep en iyisini yapmak için çalıştım. Küçük düşünmedim, küçük hayaller kurmadım, büyük oynadım, o yüzden bana şaşıran çok arkadaşım vardı ama kulak asmadım. Sonunda Türkiye’nin en iyi projelerinden Muhteşem Yüzyıl’da konuk oyuncu olarak kamera karşısına geçtim, ondan sonra da güzel ve tempolu dizi süreci başladı.

Oyunculuğa dair hedefleriniz neler?

- Oynamayan yani rol kesmeyen, duyguları yaşayan ve yaşatan bir aktör olarak ömrümün sonuna dek bu şekilde var olmak. Çünkü böyle yaşama tutkumun kaynağı, psikolojik olarak zevk alıyor olmam. Yarışım kendimle. Tek hedefim en iyi olmak.

Dizilerden ya da sinemadan oyunculuğunu çok sevdiğiniz ya da kendinize rol model olarak aldığınız isimler var mı?

- Çok var ama isim verip ruhuma onların daha önceki performanslarından etkilenmiş de yapmış yaftasının yapıştırılmasını istemiyorum. Bu arada bunu hisseden sevenlerim bir şekilde ulaşıp, doğru benzetmeleri yaptıklarında çok heyecanlanıyorum. Bence insanlar hayatta yakaladıkları heyecanları ve güzel anları harcamamalı, o yüzden bana özel kalsın.

Takip ettiğiniz yabancı diziler var mı? Hangi tür dizileri izlemeyi seversiniz?

- Son iki ve başarılı olmuş projem bilindiği üzere Güney Kore uyarlamasıydı ve 2016 yılında Güney Kore’den özel ödüle layık görüldüm. Bu sebepten yola çıkarak onların sosyokültürel yapılarını, psikolojilerini, tepkilerini incelemek adına Güney Kore dizilerini izliyorum.

Sinirli, üzgün ya da mutsuz olduğunuz anlarda sakinleşmek, rahatlamak için neler yaparsınız?

- Hayata ve canlılara karşı saygılı, sabırlı ve sakin bir yaklaşım içindeyim. Böyle yaşamayı ve yaşatmayı seviyorum. Derdim insan olabilmek. Bu kavgayı verirken uçlarda olduğum anlarda kol kırılır yen içinde kalır atasözünü hatırlamaya çalışıp yastık, yorgan yumruklamak, alabildiğine fütursuzca koşmak, avazım çıktığı kadar bağırmak gibi yöntemlerim var. Başkasına zarar vermektense kendimle bu işi çözmem gerektiğini düşünenlerdenim. Çünkü insan ne yaparsa kendine yapar. Her şeyi özelimizde yaşayıp, başkalarına yansıtmamalıyız. Bir de 10’a kadar sayma yöntemi var tabii, derin nefes alıp vermek bayağı etkili, aklın çalışması lazım.

Önceki İş ve Kadın
Sonraki Migren Ağrılarına Kesin Çözüm

0 Yorum

Yorum Yap