Zayıflamaya Yardımcı Yiyecekler

Zayıflamaya Yardımcı Yiyecekler

Zayıflamaya yardımcı 15 yiyecek ve bu yiyeceklerin arasında çok şaşırtıcı yiyeceklerde var. Nasıl zayıflamalıyız ?. Zayıflatan yiyecekler nelerdir ?

Neden Zayıflamalıyız ?

Zayıflamak çoğu kilosu fazla insan için hem özgüven hem de sağlık için çok önemlidir. Kilo hem özgüvenimizi hemde kendimizi olan saygımızı azaltmakta. Demiyorum ki kilolu kadın çirkindir yok öyle bir şey tabiki sadece biraz daha fazla özgüven için bu yazımız sadece.Özgüveni falan geriye attığımızdai özellikle kilo sağlık için çok zararlı(5-10 kilo fazlası için olanlardan bhsetmiyorum) ve vücut içinde bir çok zararı da vardır.

Fazla kilonun neden olduğu bir çok hastalık vardır. Bu hastalıkların en önemlileri; kalp ve damar tıkanıklığı, kalp hastalıkları, tansiyon, şeker, colostrol gibi... 

Zayıflatan 15 Yiyecek:

 1. Bulgur: beyaz pirinç şekeri çabuk yükselttiğinden çabuk acıktırıyor. Bu nedenle diyetiniz sürecince beyaz pirinç tercih etmek yerine bulguru tercih edin. Bol domatesli bir bulgur plavı anı açlık krizlerini önler.
 2. Yoğurt: 100 gramında sadece 50 kalori den fazla öğünde kullanabilirsiniz. Veya bir çok yiyecekte de içine ekleyebilirsiniz: Baharat veya meyve gibi.
 3. Yağsız tavuk veya hindi eti: Günde mutlaka et yemeliyim diyenler için tavuk eti başarılı bir tercih olacak fakat yemeden önce mutka derisi temizlenmeli çünkü derinin altında katman olarak yağ bulunmakta.
 4. Yağsız balık: Balığı diyetiniz sürecinde her geçen gün yiyebilirsiniz, fakat uskumru, hamsi ve ton balığı gibi balık tercih edilmemeli. 
 5. Kepekli Makarna: Makarna özellikle kepekli makarna şişmanlatmaz makarnanın yanındaki sos şişmanlatır.
 6. Patates: Patates ve makarna insanlar tarafından kilo yaptığına inanılan yiyeceklerden fakat tabiki bu düşünce yanlış. 100 gr patatesde sadece 70 kalori bulunuyor. Üstelik mineral ve vitaminler bakımından da çok zengin tabiki kızartmadığınız takdirde.
 7. Salata: Diyet yapanlar için vazgeçilmez bir yiyecektir fakat diyet yapanların fazla severek yediği bir besin değil maalesef. Yemeklerden önce yenirse eğer daha az yemek yediğinizi görürsünüz. 
 8. Su: Yemeklerden önceki su içme çoalı. Bol bol su içmeliyiz çünkü su sağlıktır ve 0 kalori sadece.
 9. Salatalık: Bol lifli bir sebze olmakla beraber içerisinde çok fazla su da bulunduruyor.
 10. Nar: Hormonları dengeler ve kilo kontrolünü sağlar ve tabiki de güçlü bir antioksidanda. 
 11. Esmer pirinç: Esmer pirinç beyaz pirinçin daha az işlenmiş halidir o yüzden de dha sağlıklı ve daha liflidir. B grubunun vitaminlerini ve fosfor bulunmakla bol miktarda.
 12. Greyfurt: Motabalizmayı hızlandırıyor, vücut direncini arttırıyor. Ancak ilaçların etkilerini attırabiliyor alırken dikkat edilmeli.
 13. Adzuki fasulye: fasulyeler arasında en az yağ oranına sahip olandır. Tamamen sağlık deposu olan fasulye, vucüt direncinizi düşürmeden zayıflatacak sizi.
 14. Elma: Elmada sadece 50 kalori vardır ve içinde bulunan petkinden dolayı doyurucur. Ve bağırsaklarınızın hızlı çalışmasına neden olur. 
 15. Brokoli: Düşük kaloriye sahiptir yatta kalori miktarı sıfıra yakındır. 

Önceki İş ve Kadın
Sonraki Ebru Şancı'ya Şok Mesaj

0 Yorum

Yorum Yap