Zayıf Olma Takıntısı Ve Neden Olduğu Hastalıklar

 Zayıf Olma Takıntısı Ve Neden Olduğu Hastalıklar

Günümüzde zayıf olmak güzel sayılıyor bu da bir çok hastalıklara davetiye çıkartıyor.

Zayıflık hastalığı başa bela

Günümüzde güzel olma çabası özellikle gençlerde çok fazla yer almaktadır. Hatta öyle ki bu takıntı haline dönüşmektedir. Bir de güzellik deyince akla zayıflık gelince genlik için hastalıklarla boğuşan bir gelecek de diyebiliriz artık. Bunun sebebi de zayıf olmak için sağlıksız beslenme alışkanlıklarına ve ayrıca da yeme bozukluklar gibi bir çok önemli sorunlara neden olmaktadır. Oysa özellikle ergenlikte yeme alışkanlıkları fiziksel ve ruhsal açıdan önemli bir yere sahiptir. Eğer yeme bozuklukları ergenlikte başlarsa doğal olarak bu da gençerin gelişimi açısından çok ileri derece kötü etkilemektedir. 

Zamanla gençerde güven kendine zayıflıkla bağdaştırmaya başladı ve çevre de bu konuda kötü yönde etkilemeye başlamıştır. Bu konuda doktorlar evebeynleri uyarıyor ve kesinlikle bu konuda evebeylerin kendilerini geliştirmesi gerektiklerini düşünüyorlar. Çünkü bu durum ileri zamanlarda kişilik bozukluklarına kadar neden olmaktadır. 

Uzmanla çocuklarınızın zamanla zayıflama için yediklerine dikkat etmesi ve durmadan kalori hesabı yapmasına dikkat edilmesi gerektiğini söylüyorlar ve evebeynleri bu konuda uyarıyorlar. Eğer çocuğunuz devamlı yemek yerken kalori hesabı yapıyorsa; çocuğunuzun bu konuyu hastalık derecesinde takıntı haline getirdiğini gösterdiğini belirttiler. Zaten yeme bozukları, kilo takıntısı, vücut takıntısı bunlar ruhsal bozuklarının da sebebi.

Önceki İş ve Kadın
Sonraki Saat Saat Vücudumuzun Analizi

0 Yorum

Yorum Yap