Saat Saat Vücudumuzun Analizi

Saat Saat Vücudumuzun Analizi

Vücudumuzun her saat belli bir çalışma temposu vardır. İşte sizlerle bu çalışma temposunu paylaşacağız.

Her saat vücudumuz farklı bir şekilde çalışır. Bir saat kafamız çalışırken başka bir saat böbreklerimizi çalışır size bu saatleri paylaşarak hangi saatte ne yapmanız gerektiğini ve daha sağlıklı bir vücut için de kopya vermek.

Saat Saat Vücudumuzun Durumu 

00:00 Deri hücreleri çalışmakta

Bu saatte çaışan yerimizin vücudumuzu tamamamen saran derimizdir. Bu saatlerde uyumak deri hücrelerimizin çalışmasında çok önemlidir. Çünkü uyku halinde vücudumuz dinleneceğinden yenilenme için en uygun saattir.

01:00 Verim en alt seviyede

Bu saatte uyanık olup çalışmak çok zor çünkü çalışverim düştüğü için dikkatde dağılıyor. Özellikle öğrenciler için bu saatleri kesinlikle önermiyoruz.

02:00 Görme ve refklesler azalmakta

Bu saatler en çok kaza yapma olasılığı olan saatlerdir o yüzen de bu saatlerde fazla s-dışarı çıkmak özellikle araba sürmek çok tehlikeli. Hele bu saatlerde içkiliyseniz ve öyle araç kullanma niyetindeyseniz hepten sizin için intahar olmakla eş değerdir. Oyüzden bu saatlere dikkat etmek gerekiyor.

03:00 Bedenin ve Ruhun karanlık olduğu saat

Bu saat uyku halinde olmak için en ideal saat çünkü sağlıklı bir uyku geçirmeniz için bu saate uyumuş olmanız gerekiyor. Bu saatlerde uyanık olmaktan sakının.

04:00 Kalp krizi riski artıyor

Bu saate kalp krizine yakalanma olasılığınız fazla o yüzden de dinlenmek bu saatglerde en iyisi

05:00 Stres hormonu tavan

Bu saatlerde stres hormonu salgılanmakta ve vücudumuzun kaybettiği enerjiyi bu saatte kazanmaya başlamakta. 

06:00 Kortizon salgılanması ve organizmanın uyanışı

Bu saatte artıkmuyanmanız gerekmekte bu saatte vücut kalkmaya çalışıyor yani bir nevi vücudun kalkmaya ha­zır­la­ma işa­re­ti. Gü­nün iş­le­ri için ener­ji depoluyor ve enerji harcanması için pro­te­in hiz­me­ti ha­zır olu­yor.

07:00 Vücut hala zayıf

Bu sattlerde spor yapmak pek mantıklı değil çünkü vücudun spor için gerekli enerjiye hala sahip değil. oyüzden bu saatlerde kahvaltı etmek daha mantıklı

08:00 Hormon salgılanması

Bu saatlerde çok vazla vücudumuz hormon salgılıyor ve damarlarımız daha da daralıyor. O yüzden de sigara içiyorsanız eğer bu saatte sigara içmemeye dikkat edin.

09:00 Vücudun en dinç olduğu saat

Bu sattler vücudun en dinç ve en kuvvetli olduğu saatler o yüzden de bu saatlerde spor yapmak için en uygun olduğu zamanlar. Bu saatlerde mümkün oldukça egzersiz yapmaya gayret gösterin.

10:00 Vücut sıcaklığı en fazla olduğu saat

Bu saatte v ücut sıcaklığının en fazla olduğu saat bu yüzden de vücut çok fazla olduğu bir saat. Vücut resmen bize ben burdayım diyor ve vücudumuzdaki tüm organizmalar uyanışa geçiyor.

11:00 Dikkat ve vücut tam formunda

Bu saatlerde vücut tamamen forma girmiş durumda bu yüzden de dikkat seviyeniz bu saatte tamamen iş başında. O yüzden hesap işleri veya sayısal dersler bu saatte çok iyi bir şekilde çalışabilirsiniz.

12:00 Dinlenme saati

Bu saate dinlenme saatide diyebiliriz çünkü bu saatte mi­de­de­ki asit faz­la­la­şıp, be­yin­de­ki kan akı­mı aza­lı­yor bu yüzden de uyku uyumak çok önemli bu saatte. Bu satte uyuduğumuz saatler kalp krizi riskini %30 azaltmaktadır.

13:00 Vücut formdan düşmeye başlıyor

Bu saatte vücudun formunun tamamen düşmeye başladığını göstermekte bu yüzden de fazla aktivetilerden uzak durmakta fayda var.

14:00 Vücudun bitkin olduğu saat

Bu saatte vücudumuz bitkin bir hale gelmiş hale oluyor o yüzden de yorgunluk bu saatte çok fazla hissediliyor.

15:00 Enerji geri geliyor

Bu saatlerde enerji geri gelmeye başlıyor bu yüzden de hafızamızda güçlenmeye başlıyor. Bu saatlerde ne kadar hafıza olarak güçlensede sabahki kadar yüksek seviyelerde değil tabiki de.

16:00 Spor saati

Bu saate resmen spor saati çünkü kan dolaşımı ve tansiyonun en uygun olduğu saat bu saat. Bu yüzden de spor yapmak isteyenler bu saatte yapması gerekiyor.

17:00 Organların faaliyette olduğu saatte

Bu saatte organ faaliyetleri en üst seviyede. Özellikle böbrekler fazla mesai yapıyor bu saatlerde. 

18:00 Akşam yemeği saati

Bu saatte pankreas son derece aktif ve çalışır durumda bu yüzden de bu saatte öğlen yemeği yemek en ideal olan

19:00 kan basıncı ve nabız düşüyor

Bu saatte özellikle kan basıncı düşmeye başlıyor ve bu yüzden de nabız iyice tembelleşmeye başlıyor.

20:00 Kirli kan kalbe daha fazla baskı yapmakta

Bu satte kirli kan daha fazla kalbe gitmeye başlıyor ve karaciğerde bünyesinde bulunan yağ düzeyi düşmaye başlıyor.

21:00 Sindirim organları duruyor

Bu satte sindirim organlarının işi bitiyor. bu saate ne yerseniz yeyin sabaha kadar midede sindirilmeden duruyor bu yüzden de bir şey yememeye dikkat etmek gerekiyor.

22:00 Akyuvarlar aktifleşiyor

 Bu saatte vü­cut po­li­si olan ak­yu­var­lar ak­tifleşi­yor ve gece vü­cudun ni­ko­tin gi­bi zehir­le­ri zor atmaya başlıyor.

23:00 Stres hormonu duruyor

Bu saattelerde stres yormonu yavaşlıyor ve vücut sakinleşmeye başlıyor. Bu yüzden de uyku için en ideal saat.

 

Önceki İş ve Kadın
Sonraki Ünlü Şarkıcı Bıçaklandı.

0 Yorum

Yorum Yap