Horlamanızı Önlemek Mümkün !!!

Horlamanızı Önlemek Mümkün !!!

Horlamak özellikle kadınlar için büyük bir sorun ve utanç kaynağı olarak görülür ve horlamadan da kurtulmak için elinden geleni yaparlar. İşte bu sorunun çözümü en son magazin haberlerinde!!!

Horlamanın Nedenleri

Hormak gece bir den bile uykunuzu bölebilir ya da eşiniz siziden rahatsız olup gece bir den bile uykunuzdan uyandırabilir. Horlamak çoğu kız için korkulu bir rüyadır ve utanç kaynağı olarak gördüğümüz bir olay horlamak bizim için kabus bir olay resmen. 

Horlamanın aslında bir çok sağlık probleminden dolayı olduğu az çok bilinmektedir. Bu sağlık probleri: burunda et bulunması,burunda kemik bulunması. burunda kemik yamukluğu.burunda tıkanma,aşırı kilo alımı veya uyku apnesi gibi nedenlere bağlıdır. Tabi ki asıl sorunun kaynağını sadece doktora giderek öğrenebiliriz ve nedeni öğrenirsek tadevisi de o kadar çabuk ve etkili olur

Horlamayı Önlemenin Yolları

Burnunuzun nefes yolu dar olabilir yada sonradan çeşitli nedenlerle darlaşabilir:

Bunlardan bir kaç tanesi: alerji,soğuk algınlığı bunlar geçici olarak burunu tıkabilir ve bu yollarla ise horlama nedeniniz o zman kurtulmanız da o kadar basittir. Doktora gidip ilaç ve dinlenerek geçici kısa zamanda horlamız geçecektir.

Fakat uyku apnesi ve ya kilo dan kaynaklı ise daha uzun bir tedavi durumu olacaktır. Özellikle aşırı kilo alımı  ne kadar bilinmese de horlamanın başlıca nedenidir.

 

Önceki İş ve Kadın
Sonraki Mutfak Dekorasyonun da 8 Önemli Öneri

0 Yorum

Yorum Yap