Gezelim Ama Ne Zaman?

Gezelim Ama Ne Zaman?

Gezmek isteyip de bazı bahanelerin arkasına saklananlar ve gezmek için alternatif arayanlar için.n

Ben öğrenciyim ve aldığım burs hariç düzenli bir gelirim yok.Düzenli bir gelirimim olamaması benigezmemden alıkoymuyor.Çünkü eğer yılın farklı dönemlerinde yaşadığım bölgeden farklı bir yer görmesem boşa yaşıyormuşum gibi hissediyorum.Bu yüzden elimden geldiğince  bursumdan para arttırıp yılda en az bir kaç defa geziyorum ve gezilerimde bana eşlik eden arkadaşlar olursa  çok değişik ve heyecanlı anlar kazınıyor belleğime...Ve bunları sizlerle paylaşmak beni mutlu ediyor.

Benim düşüncem o ki insan en çok öğrencilik hayatında gezme fırsatı yakalıyor ve kalıcı arkadaşlıklar kurabiliyor.Onun öncesinde anne ve babaya bağımlı olduğunuz için özgürce ve özgünce bir gezme deneyiminiz olmuyor.Üniversiteden mezun olup iş aramak için her gün çabalarken gezmek mümkün olmuyor.Çünkü o dönemlerde hayatın bütün yükünün sizin omuzlarınızda olduğunu hissediyorsunuz.Bu zor dönemlerden sonra iş buldunuz diyelim .Düzenli bir iş hayatınız var .Sonra çevrenizdeki insanların artık evlilik zamanın geldi yaşın geçmeden evlensen iyi olur baskılarından kurtulamıyorsunuz.Hayat arkadaşı arıyorsunuz.Buldunuz ve evlendiniz  diyelim .Bu koşuşturmaca içinde yıllarınızın büyük çoğunluğu akıp gitti.Gezmeye fırsat bulacak zamanınız olmadı.Çocuklarınız oldu vesaire derken bir baktınız yaşınız 60 artık gezmek isteseniz de vücudunuzun bunu kaldıramayacağını düşünüp evde oturmayı düşüneceksiniz. Zaten gezmek isteseniz de emeklilik maaşı yetmeyecek.Hayatınız boyunca dünya üzerinde göreceğiniz yerler sınırlı kalacak.Mesela doğduğunuz köy ve yaşadığınız yer arası gibi..

Tüm bu söylediklerimin dışında şanslı olan kesim de var elbet ki ama  bizi kendimiz ilgilendiririz.Hayata karşı çabamızdır bizi ayakta tutacak olan .Bu yüzden diyorum ki ayağımıza gelen fırsatlar kaçmadan gerçek dünyayı tanımalıyız.Yoksa hayattan hiç bir zevk almadan hayatta hiç bir an paylaşmadan kendi kabuğumuz içinde  ve yalnız bir şekilde hayata gözlerimizi yumarız.Seçim bizim cesaret ve özgüven içinde yaşamak dileğiyle... Gez Yeter :)

Gezmek için kendinize zaman ayırın!

Kısaca demem o ki gezmek için kendimize zaman ayırmıyoruz ne kadar gezmek ve ya yeni yerler görmek istesek te. Bu kadar gezmek isteyipte gezmemek sizce kendimize haksızlık değil mi sizce de. Bu kadar haksızlığı kendimize yapmamalıyız ve elimize geçen ufak fırsatları değerlendirmeliyiz. Bu fırsatlarıdeğerlendirmek ister tek olsun isterseniz sevdiklerinizle ama mutlaka olmalı. Sonuçta ufak bir mebla ile bie kendimize büyük mutluluklar yaratabiliriz. İç sesinizi dinleyip kendinizi mutlu edin.

Önceki İş ve Kadın
Sonraki Artıları Eksilerine Eşitti!

0 Yorum

Yorum Yap