Cilt İçin Faydalı Buz Tedavisi

Cilt İçin Faydalı Buz Tedavisi

Cildimiz bizim en önemli giysimiz... Peki güzel görünmesi için ne yapıyoruz ? Haberin detayları sitemizde...

Buz Tedavisi

Günün stresini dahi üzerinizden çekip alan buzun bunun yanında bir çok faydası var. İlk olarakcildimizi daha gergin daha dinç göstermekte ve canlı bir bünyeye sahip olmakta büyük rol oynamaktadır. Bugün sizlere benimde yoğun olarak kullandığım buz bakımından söz edeceğim. 

 Bu noktada da buzun cilde faydalarından olan cilt gerginliği, cilt kaslarının güçlendirilmesi, derideki şişmelerin yok edilmesi, derideki çökmüş noktaların tedavi edilmesi ve genişlemiş gözeneklerin sıkılaştırılması gibi pek çok durumdan faydalanmamız olası duruma gelmektedir. Fakat elbette ki her şeyin bir adabı var. Öyle ki yanlış uygulandığında bunca faydası olan buz bu faydalarını yitirerek  aksi gibi bir de zarar vermeye başlıyor. 

Öncelikle buz hanesini doldururken doldurduğumuz suyun içine yarım limon sıkarsak cildimiz hem limonun hem de buzun verdiği faydalardan yararlanmış olacak. Limon yerine gül suyunu da deneyebilirsiniz hatta bir gün limon bir gün gül suyu buzlarını yüzünüze uygulayarak  faydalarını eşitleyip dengeli hale getirebilirsiniz. Donan buzlarımız dolaptan çıktığı gibi yüzümüze sürmüyoruz elbette ki biraz bekliyoruz fazla değil bir iki dakika ilk soğuğu çıkana kadar. Ardından ince bir bezin içine bir veya iki buzu koyup yüzümüze iyice sürüyoruz sonrasında kurumasını bekleyip yüz kremiyle birlikte yüz egzersizlerini yapıyoruz. Böylelikle hem yüzümüz de oluşmaya başlayan sivilceler oluşmuyor oluşan siyah noktalar yok oluyor ve yüzümüz gerginleşiyor yüz egzersizleriyle birlikte kırışıklıkların daha geç oluşmasına yardımcı oluyor. 

Unutmayın ki kişisel bakım bireylerin kendilerine verdikleri değeri ve yaşam kalitelerini arttırdıkları gözlemlenmekte. Bundan dolayı ister buz isterseniz de bir başka bakım kürünü uygulamanızı denemenizi ve kendinize en uygun olanı seçip  devam etmenizi tavsiye ederim...

Buzun diğer faydaları

1) Eklem Ağrılarını azaltıyor: Buz tedavisinde en önemli ve çokça kullanılan yöntemlerinden bir tanesi ise eklem ağrıları için kullanılmasıdır.  Buzun eklem ağrılarına iyi gelmesi ise cilde uygulanan buzun damarlara etki ederek damarların büzüşmesi sağlaması ile olmaktadır. Buz uygulamasının ağrılara etki etmesini istiyorsanız buzu bir beze sarıp uygulamak istediğiniz bölgeye ortalama 20 dakika kadar bekleterek uygulayın.

2) Başağrıları üzerinde etkili: Uzmanların yaptığı araştırmalara göre buz bir çok ağrıya iyi gelmektedir özelliklede bizim için en zorlu olan başağrıları için oldukça faydalı. Bu kadar etkili olmasının sebebi ise buzun uygulanan bölgeyi uyuşturması böylelikle de ağrılarınız diniyor. Bu uygulama ayrıca yanağınıza uygulayarak diş ağrılarına iyi geliyor. Bu uygulamayı uygularken özellikle bir ince beze sarmaya unutmamalıyız daha etkili ve daha iyi bir kullanım için. 

Önceki İş ve Kadın
Sonraki Doğal Güzellik Abidesi Denizli Buldan

0 Yorum

Yorum Yap