Aşkta Yaşadığımız Sorunlar Kalbe Zararlı

Aşkta Yaşadığımız Sorunlar Kalbe Zararlı

Aşkta yaşadığımız sorunlar sadece ruh sağlığınızı değil beden sağlığınızı da kötü etkiliyor ve bedenimizde en çok zararı da kalbimize veriyor. Haberin devanı en son magazin haberlerinde!!!

Kalbimiz aşkı hissettiğinde birden mutlulukla dolarız bunun asıl nedeni ise kalbimizin endorfin hormonu salgılamasından kaynaklanıyor. Yani bunun bile cevabı tıpta var. Bu durumdan sadece kalp etkilenmiyor tabiki bu mutluluk verici olaydan tüm organlarda etkileniyor. Fakat bu durum tam tersi durumda olumsuz sonuçlara neden oluyor yani aşk acısı kalbe başta olmak üzere bir çok olumsuz ve hastalığa da davetiye çıkartıyor bu duruma Medicana Bahçelievler Hastanesinde çalışan doktor Kardiyoloji Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Serkan Aslan, kanın pıhtılaşmasında, kan basıncında ve kalp hızında olumsuz değişikliklere neden olduğunu belirtti.

Aşk ve Kalp Hastalığı

Düşük eğitim düzeyi, düşük gelir seviyesi, düşük statülü iş sahibi olma durumu veya yoksul bir yerleşim bölgesinde yaşama şeklinde tanımlanan düşüksosyo-ekonomik düzeyin kadın ve erkeklerde hem tüm nedenli, hem de kalp damar hastalıklarından bağlı ölüm riskini arttırdığını gösteriyor. Yani anlayacağınız hayatımızda yaşadığımız tüm olumsuzluklar bize bir şekilde daha da artarak geri dönüyor.

Önceki İş ve Kadın
Sonraki Horlamanızı Önlemek Mümkün !!!

0 Yorum

Yorum Yap