Yurtta Kalan Gençlerin Çok İyi Bildiği Durumlar

Yurtta Kalan Gençlerin Çok İyi Bildiği Durumlar

Üniversite okurken devlet yurdunda kalan gençlerin çok iyi bildiği trajikomik olay ve durumlar

Yurtta kalmanın zorluğu

Oda da ki arkadaşlarından (şanslıysa yalnızca bir) mutlaka birinin horlaması : Bu durum gerçekten çok zor olmakla beraber uyurken hiç bir şey duymayan gençlerimiz için komedi unsuru olsa da uykusunda her şeyi duyan geçlerimiz için oldukça can sıkıcı bir durum olmakla beraber ucu oda değişimine kadar gidebilir. 
Gece acıkmalarında yaratıcı lezzetler ve yurt ortamına uyarlanmış tatlar :P : Öncelikle bu durumun yurt ortamından başka bir yerde olabileceğine inancım yok. mozaik pastanın yağını 'gizlice içeriye sokuluş' ketılın üzerinde buhar gücüyle eritmeye çalışmalar yine bu ketilın üzerinde soğan ile salçanın birbiriyle özleşmesini umup  kısır yapmaya girişmek :) inanın bana eğer devlet yurdunda kaldıysanız yaratıcılığınız kendiliğinden gelişiyordur.
odadaki bavulların valiz odasına indirilmesi hakkındaki müdürün ısrarcı tavrı :S :  hayır bavulları dolabın üzerinde tutsak ne olacaksa sanki ;)
Çeşitli spor sanat dallarında etkin olabilmek için adeta bulunmamış bulunamaz bir fırsat. Öyle ki devletin biz KYK öğrencilerine sağladığı imkanlar derya deniz olmakla beraber her kişinin etkin olmasını tetikleyecek yönde.
Unutmadan bir de bitmek bilmez başımızın tatlı belaları olan görevli ablalarımız var. Sen geldiğinde oda da var olan ama illaki senin üzerine yıkılarak ücretinin senden temin edildiği sen gelmeden önce yapılmış lekeler, yırtıklar,çizikler...
Lakin özellikle söylemem gerekir ki hayatın ne olduğunu, kendi ayakları üzerinde durmanın tadını ve insanlara nasıl yaklaşman gerektiğini ilk burada öğrenip ilk dostunu da burada edindikten sonra gözün yaşlı bir şekilde memleketine giderken ardında bıraktığın anıların her zaman yasayacağı yerdir devlet yurdu.

Önceki İş ve Kadın
Sonraki İrem Derici Ateş Püskürdü!!!

0 Yorum

Yorum Yap