Üşenmeden Kitap Okumak!

Üşenmeden Kitap Okumak!

Kitap okumayı niyet ediyorsak fakat okuyamıyorsak yapmamız gerekenler son derece basit! Haberin detayları sitemizde...

Kitap okumanın kolay yolu

kitapları çok seven biri olarak söylemem gerekir ki çevremde duyduğum herkes kitap okumakta zorlanmakta. oysa kitapların içerisinde girmek uyumuyorken ruya görmek bazen de uyudugun ruyalardan uyanmak dirilip kendine gelmek gibi bir şey. Okumuyorsak bir sebebi var diyerek çevremdeki bireyleri dinlediğimde tek ortak cevaba vardım. Üşeniyorum! 
Üşenmek çağımızın vebası! 
Peki üşenmeden kitap okuyabilmek için neler yapmalıyız?
Üşenmeden kitap okuyabimek için öncelikle kendinizi rahatlatmak, günün stresinden arınmış bir zihinle okumaya başlamak büyük önem taşımakta. Bunun yanı sıra okunacak olan konu hakkın da bilgi sahibi olup o konuyu merak etmek oldukça mühim bir durum. Malesef bizler merak etmediğimiz ve ilgi duymadığımız kitapları, yazıları okumakta pek de istekli değiliz. Buradan yola çıkarak okuyacak olduğumuz konuya ilgimizi geliştirmeli hakkında birazda olsa arastirma yaparak okumaya başlamalıyız. 
okumaya başlandığında ise dağılan dikkatimizi geri toparlayabilmek için okumadan uzaklaşmadan kısa molalar vermeli, pencereden dışarı bakmalı, küçük hayaller kurmalı ve yanımızaaldığımız sudan bir kaç yudum alıp zihnimizi rahatlattıktan sonra okumaya kaldığımız yerden merak duygumuzu kaybetmeden okumaya devam etmeliyiz. Elbetteki ilk başlayan bir birey olarak başlarda çok uzun okumalar yapıp kendimizi kitaplardan soğutmak doğru bir karar değil. Ulaşılabilecek hedefler belirleyip hedeflere ulaşıldığında küçük hediyelerle kendinzi ödüllendirmek teşvik için iyi bir yol olucaktır. 
hedeflerinizi bellirleyin. Merak edin ve kısa molalarla istediğiniz hedefe ulaşın. İnanın kitaplar sizin güveninizi hiç bir zaman boşa çıkarmayacak ve sizi asla yalnız bırakmayacak.

Önceki İş ve Kadın
Sonraki İzlenmesi Gereken En İyi Hint Filmleri

0 Yorum

Yorum Yap