Ten Uyumu Bağımlılık Yapıyor!

Ten Uyumu Bağımlılık Yapıyor!

Çiftler arasında sevgi ve aşk bitebiliyor buna rağmen ise ten uyumu yüzünden aralarındaki ilişki devam ediyor. Haberin detayları sitemizde...

Ten Uyumu

Ten Uyumu Nedir?

Ten uyumu cinsellikte çok fazla öneme sahip ve birlikteliklerimizde de en fazla aradığımız özelliklerden de bir tanesidir fakat maalesef ten uyumumuzu sağladığımız kişiye bağımlı hale de gelebiliyoruz. Peki biz bunu bağımlılık olup olmadığını nasıl anlayacağız. İşte bunu Prof. Dr. Gökçen Erdoğan “Birbirimizden ayrılamayız ya da onun nefesini hissetmeden yaşayamam diyen çiftler var. Karşınızdakinin dokunmasına karşı koyamazsınız, onunlayken hayatın akıp gitmesi umurunuzda olmaz, seversiniz sonuna kadar bağlanırsınız, yaşamla tüm bağınız o olur, onsuz hayat asla düşünmezsiniz, elini elinizde dudağını dudağınızda hissedersiniz. En önemlisi de hayatınızın cinsel alanı sadece ona tahsis edilmiş olur. Birbirinizin cinsel anlayışına hitap edersiniz, yatakta yaptığı her şey size hoş, sizin yaptığınız her şey ona müthiş gelir, bitmesini istemezsiniz kısacası cinsel olarak onunla var olmak istersiniz. Bu filmde başrolde aşk vardır, filmin yönetmeni ise ten uyumudur” diyerek açıklamıştır. Gökçen Doğan'ın da açıkladığı gibi bir birbirinizden ayrı kalmayı göze alamıyorsanız hiç bir zaman bu aranızdaki aştır fakat sadece ayrılamamanız yatak odanız ile sınırlı ise o sadece cinsel bağımlılıktır. Bunu farkına varmalısınız.

Peki birbirbirinizle ten uymunuz olup olmadığını nasıl anlarsınız?

Birliktelik yaşadığınız kişilerle ten uyumu olup olmadığını anlamak aslında son derece basit.  Op. Dr. Gökçen Erdoğan da bunu gayet basit şekilde açıklıyor. Birliktrlik yaşadığınız kişiye daha ilk dokunmada bir elektrik veya bir dokunmada hemen heyecanlanma hissedilir. Özellikle genetal bölgenizde bir hareketlenme hissedersiniz, dudaklarınız kurur ve ona dokunma isteği ile dolarsınız. Bunları eğer yaşıyorsanız sizin aranızda ten uyumu vardır.

Birliktelik yaşamıyorsanız fakat sadece cinsellik varsa da?

Günümüzde hem kadınlar da hem de erkekler de bir ilişki veya birliktelik yaşadığımızda sorumluluk alınmak istenmiyor. Bu yüzden de cinsellik bazlı ilişkiler yürütülüyor sadece. Sorumluluk almadan bir mutluluk edinme çabamızı ise . Op. Dr. Gökçen Erdoğan, “Hem kadının hem de erkeğin heyecanlanma lüksü var. İçinde endişe ve yakalanma korkusu barındıran tek olay kaçamak tek gecelik bir ilişki oluyor. Fakat bu ilişkiler ilk başta fark edilmese de bağımlılık yapabiliyor. İki taraf bu durumu kabulleniyorsa ilişki normal kabul edilebiliyor, fakat eğer bu sürekli hal alır ve alışkanlık yaparsa işin psikolojik boyutunu araştırmak gerekiyor” sözleri ile gayet açık bir biçimde açıklamaktedır. Birliktelik yaşamadan yaşadığımız cinsel birlikteliklerde öncelik olarak aranan ten uyumunun da yakalamanında zor olduğunu da blmek gerekir.

Önceki İş ve Kadın
Sonraki Flört Şiddeti Nedir Ve Nasıl anlaşılır

0 Yorum

Yorum Yap