İdeal Evliliğin Sırrı Nedir?

İdeal Evliliğin Sırrı Nedir?

İdeal bir evlilik yaşamak istiyorsanız bir kaç ufak ayrıntıları dikkat etmeniz gerekiyor. İşte bu ufak ayrıntıları sizlerle paylaşıyoruz.

İdeal evliliğin sırrı

Uzmanlara göre bir evlilikte dikkat edilmesi gereken şeylerden en önemlisi de hangi yaş aralığında olunmasıdır. Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı'na göre kadınlarda 18-25 yaş erkeklerde ise  25-29 yaş aralığında olunması gerektiği ortaya çıkmış yaptığı araştırmalarla. Kadınların 30-34 yaş aralığında ve 18 yaş aralığında olunmasını düşünen kişilerin oranı ise çok düşük.

Bu araştırma için 20 270 kişiye soruldu ve bunun 10 370 tanesi sadece kadındı.

“Kadın için en uygun ilk evlenme yaşı ne olmalıdır” sorulu ankete verilen çevapların büyük çoğunluğu yani %66,3 ü oranına sahip olan yaş oranı ise kadınlar için 18-24 yaş aralığı oldu. Diğer yaş oranları ise %29,9 oranıyla 25-29,  %1,2 oranı 18 den küçük ve %2,4 oranı ise 30-34 yaş oranına sahip.

“Erkek için en uygun ilk evlenme yaşı ne olmalıdır” sorulu ankete ise cevapların çoğunluğu %49,4 oranıyla 25-29, %30,6 oranı 18-24 yaş arasında, %17, 9 oranında 30-34 yaşın en ideal yaş olduğunu belirtti.

Aile desteği önemli

Evliliğin uzun ömürlü ve sağlıklı olması için aile desteğide son derece önemli bir unsur. Evlilik kararını kişiler vermesine karşın aileler desteklemesiyle çoğunlukla temelleri atılıyor.

Araştırma sorularının içerisinde ayrıca ne şekilde tanışıp evlendikleri de soruldu ve genelde aile ve akraba tanışıklığıyla veya çevresinde tanışıp evlendiklerini belirttiler.

İdeall evlilik için aile desteğine dikkat edilmesi gerekiyor çünkü aile desteksiz evlilikler kısa ömürlü oluyor.

 

 

 

Önceki İş ve Kadın
Sonraki Bebeklerin Kendi Kendilerine Yemek Yemesi

0 Yorum

Yorum Yap