Günümüzde İnsanların Kendinden Uzaklaştıran Nedenler

Günümüzde İnsanların Kendinden Uzaklaştıran Nedenler

Kapitalizmin kadını her şeyinden yararlanabileceği bir insanımsı olarak görmesine karşılık olarak her zaman MUTLU olan KADINLAR için... Haberin detayları sitemizde...

Kapitalizm ve Kadın Yaşamı

Kadınların her zaman ikinci sınıf vatandaş sayıldığı erkeklerin egemen olduğu klasik bir dünya. Kadınıngüzellik uğruna ölüp bittiği erkeğinse bir padişah gibi gezdiği bir dünya.Bakınız bir kadının ideal güzelliğe ulaşması için gerekli olanlar; 90 60 90 vücut ölçülerine sahip olmak bu uğurda gerekirse aç kalmak, ölüme sürükleyebilecek ilaçlar tüketmek, vücudun kaldıramayacağı sporlar yapmak, masada kalabilecek tehlikesi varken mide kelepçe ameliyatları vb.. bu liste uzar gider. 

Bir diğeri Kapitalizmin bize sunduğu milyar dolarlık kozmetik endüstrisi; Aklıma gelenleri şöyle bir sıralayacak olursam eğer baz, fondöten, allık, maskara, eyeliner, far, aydınlatıcı, kapatıcı, ruj, parlatıcı, koruyucu vb... Bir de bunların senelere aylara göre olan değişimleri var elbette ki :) Bunların kullanımı sonucu uygulamaya mecbur bırakılmış olan estetik cerrahi adında yine milyon dolarlık başka bir sektör. Bana soracak olursanız tarihteki diğer işkence türlerinden sadece bir çeşidi bu sektör.  

Evet! kapitalizm'in biz kadınlara reva gördüğü hal böyledir. her zaman bir taş bebek gibi ol, duygularının varlığının bir önemi kalmasın her zaman erkeklere güzel ve şehvetli gözükmek için uğraş didin genç kalmak için bir çok krem sür, olmadığın biri gibi davran... 

 Başkalarının dediklerine değil, kendi dediğimize önem verelim. Biz kadınız ve her zaman güzeliz. Her zaman hissettiğimiz yaştayız. Var olan kilomuzla yaşımızla güzeliz. Fikirlerimizle varız. Hayatta kendi ayaklarımızın üzerinde durduğumuz kadar varız. Biz kadınız ve her halimizle güzeliz. Bize dayatılan ne varsa her şeyi yıkıp kendimizi bulmalı ve isteğimiz, yalnızca  kendi isteğimiz yönünde devam etmeliyiz hayatta.Sporu sadece sağlıklı kalmak için makyajı sadece aynada KENDİ hoşumuza gidebilmek için giysileri  içimizin istediği gibi renkleriyse ruhumuzu yansıtacak şekilde kullanmalıyız. Kendi modamızı kendimiz oluşturmalı sırf birileri memnun olacak diye yaşamaktan vazgeçmeliyiz.

Biz Kadınız ve Her Halimizle Güzeliz!

Önceki İş ve Kadın
Sonraki Mücevherata Aşırı Düşkünseniz Bu Yazı Tam Size Göre

0 Yorum

Yorum Yap