Dekorasyon Yaparken Dikkat edilmesi Gereken Noktalar

Dekorasyon Yaparken Dikkat edilmesi Gereken Noktalar

Ufak püf noktalara dikkat ederek evinizi mükemmel hale getirmek istemez misiniz? Eviniz en şık dekorasyon ile mükemmel olsun.

Özellikle yeni evli çiftler için evi dekore etmek çok zor bir iş haline gelebiliyor. Çünkü evi dekore etmeninde bazı kuralları vardır. Evde kendimizi rahat ve mutlu hissetmek kesinlikle önemli.Ufak detaylara dikkat ederek evinizi daha rahat ve ferah bir hale getirebilirsiniz. 

Ev dekorasyonunda önemli noktalar

Rahat mobilyalar

En önemli seçimlerden biri mobilya seçimidir. Mobilya seçerken ilk dikkat edilmesi gereken noktarahatlık ön planda tutmak olmalıdır. Bazen şık bir ortamda kendinizi rahat hissetmezsiniz. Özellikle işten eve geldiğinizde ve gününüzü geçireceğiniz evin rahatlığı size çok şey kazandıracaktır.

Sağlam ve kullanışlı mobilya

Mobilya seçiminde bir başka ayrınyı ise mobilyaların rahatlığı dışında ne kadar sağlam ve kullanışlı olduğudur. Çünkü her sene mobilya alacak bütçeye maalesef ki çoğumuz sahip değiliz. Öyle bir bütçeye sahip olsak bile kim uğraşacak ki her sene mobilya seçimi ile. İşte bu yüzdendir ki mobilya kullanışlı olmalıdır. Kullanışlı olsun ki her sene kullanmakta bir sakınca olmasın fakat sağlam olmayan mobilya kullanışlı olsada bir işe yaramaz. İstesekte senelerce bu mobilyaları kullanamayız. Tabiki sağlam ama kullanışlı mobilyalar için de geçerli bu dediklerim.

Mobilyaları takım olarak almak zorunda değilsiniz

Mobilya seçerken çoğu zaman takım olarak seçmeye çalışırız fakat takım olarak mobilya seçimi artık geçti. Mesela üçlü koltukları aynı alıp tekli koltukaları farklı veya farklı renkli olarak alabilirsiniz. Takım almanın bir başka kötü tarafıda bazen içerisinde istemediğimiz parçalarında olabileceğidir. O yüzden illa takım olarak almalıyım dşye düşünmek yok.

Doğru aydınlatma seçimi

Evinizde dikkat etmenizi gerektirecek bir başka ayrıntı ise evinize aydınlatma seçmek olacaktır. aydınlatma seçmek ne kadar kolay gözüksede aslında dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan bir tanesidir. Çünkü doğru aydınlatma ile evinizi daha ferah ve daha şık gösterebilirsiniz. Aydınlatma seçiminde evinizdeki uyuma uygun olarak aydınlatma seçmelisiniz. Evinizi fazla klasik dekore edip aydınlatmada spor bir tarz tercih edemezsiniz. Yani demek istediğim evdeki uyumu aydınlatmada sürdürmeniz.

Az ışık alana duvardan veya tavandan aydınlatma

Evinizin odası fazla ışık görmüyorsa eğer aydınlatma seçerken duvardan veya tavandan aydınlatmaları tercih edebilirsiniz. Bu aydınlatmalar led ışık olabilir mesela. Led ışık evinizin daha aydınlık durmasını sağlayacaktır.

Kullanılmayacak eşya evinizde bulunmamalı

Biz kadınların yaptığı hataların en büyüğü bence gereksiz bir sürü eşya almak heralde. Fazla eşya alarak evinizi olduğundan daha küçük göstereceksiniz. Ve fazla eşyalı evler sizin gözünüzü daha fazla yoracaktır. ayrıca fazla eşyalı evlerin temizliğide size baya bir sıkıntı olacaktır. O yüzden fazla eşya yerine yerinde eşya almak her zaman iyidir.

Kumaş seçiminde leke tutmayan kumaşlar seçilmeli

Koltuk seçimlerimide özellikle kumaşlarını seçerken veya alırken leke tutmayan kumaşlı olmasına dikkat etmeliyiz. Çünkü zamanla mutlaka koltuklarınız lekenecek veya tozlanacaktır. Yada bir misafir çoçuğunun kurbanı olabilir mobilyalarınız. Bu yüzden de leke tutmayan kumaşlar sizin için ideal olacaktır. 

Mekana göre renk seçilmeli

Mekanın büyüklüğüne göre renk seçimi önemlidir. Çünkü seçtiğiniz rekler küçük olan odanızı daha da küçük yapabilir veya karanlık olan bir odayı daha da karatabilir. Özellikle küçük mekanlarda yer ve duvarların birbirinie yakın rekte olması size daha geniş duran ortamlar sağlayacaktır. Genelde de açık renkler tercihiniz olmalı. Kesinlikle göz yoran renklerden uzak durmalısınız.

Küçük mekanlarda ayna kullanımı

küçük mekanlarda ayna kullanarak daha fazla bir alana sahipmissniz gibi gösterecektir. Ayna daha ferah bir artam da sağlayacaktır size. Ayna ile ayrıca da daha şık ortamlara da sahip olabilirsiniz. Ayrıca küçük mekanlarda kesinlikle kacınılması gereken diğer bir konu ise çok koyu resimler seçmemeliliyiz ve uzun dolaplardan da kaçınmalıyız.

 

Önceki İş ve Kadın
Sonraki Zayıf Olma Takıntısı Ve Neden Olduğu Hastalıklar

0 Yorum

Yorum Yap