'Elimde Belgeler Var'

'Elimde Belgeler Var'

Sinan Akçıl, Ebru Şallı'nın üzerinden çekip ödemediğine dair iddialara Seren Serengil'den de yanıt geldi. Haberin detayları sitemizden.

Seren Serengil yanıt verdi:

Geçtiğim günlerde çıkan haberlere göre Sinan Alkçıl, Ebru Şallı ile birliktelileri sırasında Ebru Şallı üzerinden yüz elli bin lira çekmiş. Ebru Şallı üzerinden çektiği bu parayı da ayrıldaktan sonra ise de ödememiş. Bu olay ortaya çıktıktan sonra ise bir çok kamuoyuna ve gazetede olay olmuştu. Bu haberi ortaya çıkaranda ilk olarak ebru Şallı'nın yakın arkadaşı olan Seren Serengil'di. Bu çıkan habere Sinan Akçıl'ın cevabı ise "İftira" olmuştu.  Sinan akçılın iftira demesinin ardından ise Seren Serengil çok sinirlenmiş ve “Ebru’nun hesabından o mailleri Sinan’a atan bendim bana cevap veren de oydu. Bütün iddialarımı belgeleyebilirim.” diye yanıt vermişti. 

Ortaya konan bu haberlerden sonra ise dün çıkan gazetelerde Seren Serengil için bir çok uluslararası belgeyi kamuoyunu ortaya çıkaran " WikiLeaks'e rakip çıktı" adıyla haber çıkmıştı. Bu haberlerin çıkma sebebi ve "WikiLeaks" lakabının da verilme sebebi de Sinan Akçıl'ın Ebru Şallı'nın üzerinden çektiği parayı ortaya çıkardığı için de verilmişti.

Sren Serengil hem yeni çıkan haberlere ve aynı zamanda da "iftira" sözlerine de iyece bir açıklama getirdi: "İftira nitelikli sözler üzerine gereken hukuki süreç avukatım tarafından başlatılmıştır"diyerek elinde belgelerin bulunduğunun da altını çizdi: "Sinan Akçıl, 'İftira attılar' dediği programımızı iyi seyretti mi bilmiyorum ama 14 Temmuz'da Ebru'nun hesabından mailleri ona atan bendim, bana cevap veren de oydu... Bütün iddialarımı belgeleyebiliyorum. Bunu arkadaşımın sırrı olduğu için kimseye söylemedim. Bu haber bize gelince yanlış bir şey yapılmasın diye araya girmek zorunda kaldım ve bildiklerimi paylaştım. Asıl iftirayı atanlar yaptıklarını örtbas etmek için yalan söyleyenlerdir." ve sözlerini: "Kimse kendini aklamak için bizi yalancılıkla suçlayamaz, mahkemeleri suçluluk psikolojisiyle açtıkları davalarla meşgul edemez. Her dava açan, haklı olmuyor ve zaten kazanmıyor da... Bize gelen ve gazetede çıkan tüm haberleri yorumlama; bildiklerimizi söyleme ve paylaşma hakkına sahibiz. Üstelik eylemde bulunduğunuz ve iddia ettiğimiz her şeyin belgesi de bizde var. Bu anlamda içimiz de vicdanımız da çok rahat." diyerek tamamladı.

Önceki İş ve Kadın
Sonraki 'Bebek Aldırdım'

0 Yorum

Yorum Yap