'8 Mart'ı Buruk Kutluyorum'

'8 Mart'ı Buruk Kutluyorum'

Türkan Şoray 8 Mart Kadınlar gününde 81 vilayet kadınlarla bir araya geldi. Haberin detayları sitemizde.

Türkan Şoray ile 8 Mart

Yeşilçam'n yıldızı olan Türkan Şoray 8 Mart da kadınlarla buluştu. 81 vilayetten kadınlar bulunan görüşmede Türkan Şoray için buruk geçti. Kadınlara saygı programı çerçevesinde gerçekleşen görüşmede Zeytinburnu belediye başkanı olan Murat Aydın 8 mart da özel: “Kadınlarımız hayatımızın tam merkezinde. Kadın annemiz, kadın eşimiz, kadın çocuğumuz kadın hayatın her tarafına hakim ama bugün daha farklı anılmalarına katkı sağlıyor.  Rumeli’ye Anadolu’ya hatta biraz daha uzaklara gittiğimizde oradaki yöresel kıyafetlerimizi taşıyorlar. Kadın hayatın tam merkezinde.” açıklamalarında bulunarak kadınların önemine de dikkat çekti.

 Zeytinburnu Kent Konseyi Kadın Meclisi'nin düzenlediği program da ayrıca kadınların hayatlarını kolaylaylaştıracak fikirlerde öne sürüldü. Programda konuşma yağpan ünlü koleksiyoner ise Türkan Şoray'a ait bir çok fotoğraf düzenlemiş. Bu fotoğraflar için teşekkür eden Türkan Şoray ayrıca:“Böyle özel bir günde adıma açılan sergi için teşekkürler. Bugün gönül isterdi ki çok coşku ile kutlayalım. Ama maalesef ki benim için buruk. Buruk kutluyorum. Çünkü her gün gazetelerde cinayetler görüyoruz. Kadına şiddet görüyoruz. Ayırımcılığı görüyoruz. Ama umudumuzu kaybetmeyeceğiz diye düşünüyorum. Çünkü kadınlar güçlüdür. İleri yıllarda eğitimlili, toplumun her kesiminde yer almış kadınların olduğu günleri bekliyorum. Ve o günün geleceğine inanıyorum." sözlerini söyleyerek kadınlar için eğitimin öneminden bahsetti.

Türkan şoray sözlerini ayrıca da şu şekilde tanımladı: “Ben maalesef ki bugünü biraz buruk kutladığımız düşünüyorum. Benim duygum bu ama biz kadınlar sevgi doluyuz imkan verildiği takrirde gücümüz ortaya çıkıyor. Dünyayı çok daha güzelleştirilebiliriz. Toplumun her kesiminde varlığını gösteren bir dönem de gelecek buna inanıyorum. Çünkü çağdaşlaşmanın gücü kadının toplumdaki gücü ile gerçekleşir. Biz kadınlar bu gücümüzün bilince olarak yaşarsak ve buna toplum olarak da çok eğitim olarak da önem verirsek bu problemlerin kalkacağına inanıyorum. O günlerin umudu ile Kadınlar Günümüz kutlu olsun. Hepinizi o güzel yüzünüzden, yüreğinizden öpüyorum”

 

Önceki İş ve Kadın
Sonraki Çocuklar İçin Faydalı Aktiviteler

0 Yorum

Yorum Yap