Yengeç, Aslan, Başak Burcu Genel Özellikleri

Yengeç, Aslan, Başak Burcu Genel Özellikleri

Burçlar genel olarak biz kadınların ilgi alanlarına girse de bununla yakından ilgilenen erkekler de mevcut elbette. Karşındaki insanı yakından tanımaya yardım eden burçların temel özelliklerine şöyle bir göz atalım...

Yengeç Burcu (23 Haziran-22 Temmuz)

Biraz çelişkili bir yapıda olan yengeç burcu gülmeyi sever  ve mizah duygusu oldukça fazladır. Yengeçburcu insanların doğuşunun burcudur ve yaşamla ölümün sınırlarını kendinde birleştirir. Su grubuna mensup olan yengeç burcu hayat doludur. Aynı zamanda çok koruyucu bir yapısı da vardır. Ön planda olmayı sevmeyen bu burcun insanları geri planda olup derinden çalışmayı severler.Deneyimleri oldukça önemseyen bir burç olarak yengeç burcu kendilerinin ve diğerlerinin tecrübelerinden oldukça faydalanırlar. Çok kırılgan bir yapısı olan yengeçler yanlış bir kelime ile derinden sarsılırlar. Oldukça evcimendirler ve ailelerini her zaman her şeyin önüne koyarlar. Onlar için biricik ve vazgeçilmez olan aileleridir.İnsanlar hakkında çok nadir yanılırlar iç güdüleri oldukça iyidir ve insanların kendisine saygı göstermesini isterler.

Aslan Burcu ( 23 Temmuz- 22 Ağustos)

Aslan kişiliğinde canlılığı, yaşam gücünü temsil eder. Ala kendisinden şüphe duyulmayacak kadar güçlü bir yapıya sahiptirler. İnsanlar tarafından reddedilemez oluşunun temel nedeni olarak doğallığı çocuksu cazibesi  ve gözlerinin hiç bitmeyen parıltısı örnek verilebilir. Eleştirmeyi çok severler. Eleştiri yaparken de karşısındakilerin duyguları onlar için zerre kadar önemli değildir. Onun kararları zerre kadar hata götürmez. Kibirliliği,gururu hakimiyet duygusu ve kendini beğenmişliğiyle aslan burcunun kötü huyları arasında tereddüt etmeden sayılabilir. Sevdiği ve kendisini seven sadık bir insanı asla ortada bırakmaz bir aslan burcu. Dürüsttür.İnsanları tanıma konusunda pek iyi olmayan aslan burcu bazen saf, çocuksu olabilir ve kötü insanlar tarafından kullanılma ve aldatılma tehlikesi içerisinde olabilir.

Başak Burcu (23 Ağustos-22 Eylül )

Aklın gezegeni Merkür tarafından yönetilen başağı dış çevresi ve ruhsal durumundaki karmaşa kadar rahatsız eden bir şey yoktur. Her konu da aklını kullanan başak burcu insanları doğruyu yanlıştan ayırabilirler. Oldukça dikkatli bir yapısı vardır ve bunun dışında kararlarını ölçüp biçip düşünürler ve karşılaştırırlar. Toprak burcu olan başak burcu insanının ayakları sımsıkı yere basar.  Bir huzur ve güven kaynağı olan bu burcun insanları samimiyete büyük önem göstermektedirler. Gerçekten sakin ve keyifli oldukları anlar çok nadirdir. onlar her şeyi ciddiye alırlar. Aileleri ve dostlarıyla yakından ilgilidirler.

Önceki İş ve Kadın
Sonraki Terazi, Akrek, Yay Burcu Genel Özellikleri

0 Yorum

Yorum Yap