Oğlak, Kova, Balık Burcu Genel Özellikleri

Oğlak, Kova, Balık Burcu Genel Özellikleri

Burçlar genel olarak biz kadınların ilgi alanlarına girse de bununla yakından ilgilenen erkekler de mevcut elbette. Karşındaki insanı yakından tanımaya yardım eden burçların temel özelliklerine şöyle bir göz atalım...

Oğlak Burcu (22 Aralık-21 Ocak)

Bir oğlak burcunun hayatı ikiye ayrılır. 30 yaş öncesi ve sonrası. Dışarıdan bakılınca kendinden olcukça emin güçlü görünse de içinde özen sevgi ve ilgiye her zaman özlem duyar. Hastalık derecesinde hasastır bir oğlak insanı. Titizliğiyle bilinen oğlak burcu insanı her şeyi çok fazla ciddiye alir. Yalan iki yüzlülük onlara göre değildir. çoğu insan onu sıkıcı bulur ve o bunun farkındadır bundan da acı duyar. Oğlak burcunda doğanlar zamanı çok iyi kullanırlar. onun parolası azimdir. Oğlak burcu insanı hoşgörüsü olmayan bir insandır fakat oğlak hafifçe gülümsediyse artık tehlikeli değildir.Güven dolu bir rutinde hissizleşip, Hantal ve kuruntulu bir iş koliğe dönüşebilir ona yaklaşmak kolay olmasa da onu kazandığınız da ondan daha güvenilirini bulamazsınız.

Kova Burcu (22 Ocak- 19 Şubat)

Kova burcu insanı arkadaş canlısı uyumlu ama bir o kadar da ne yapacağı belli olmayan insanlardır, değişik açılardan bakılırsa zıtlıklarla doludur. Değişimi yeniliği ve macera yaşamayı sever. Hava gruplarından olan bütün burçlar gibi kova da abartılı duygulardan korkar. Kendi zekasını tehlikeli durumlardan çıkmak için kullanır. Kova burcu insanı bir şeyi görmek istemezse görmez. Kova için maddi değerlerin hiç bir anlamı yoktur. en büyük zayıflığıysa savunduğu idealleri kendisi uygulayamamasıdır. eğer ideallerini gerçekleştirmeyi beceremezse içine kapanıp sessizleşir.dostluğa çok öenm veren bu bur dostluğun egemen olduğu bir dünyaya özlem duyar.

Balık Burcu (20 Şubat-20 Mart)

Yöneticisi olan Neptün ona sezme gücü, hayaller derin duygular ve çevreye uyabilme niteliklerini verir bu burca. Balık insanı dış dünyayı duyguları sayesinde hemen algılar. Yani balık burcu içi tamamı duygulardan oluşmuş bir insan diyebiliriz. Balık burcunda kendisini aldatabilme yeteneği de vardır. Balık insanı üzülmemek için çevreye uyar. bunu yapamadığı zamanlardaysa balık insanı büyük karamsarlığa düşer. Balık insanı iyi niyetlı yumuşak ve çok merhametlidir ayrıca dünyası da bir o kadar renkllidir.Aslına bakılırsa balık burcu insanının duygusallığı onu yaşamın sertliklerinden koruyan birer tampon gibidir. Hem balık insanı gerektiğinde kendisini gerçeklerden uzaklaştırmasını da bilir.

Önceki İş ve Kadın
Sonraki Günümüzde İnsanların Kendinden Uzaklaştıran Nedenler

0 Yorum

Yorum Yap