Genel Olarak Koç, Boğa, İkizler Burcu Özellikleri

Genel Olarak Koç, Boğa, İkizler Burcu Özellikleri

Burçlar genel olarak biz kadınların ilgi alanlarına girse de bununla yakından ilgilenen erkekler de mevcut elbette. Karşındaki insanı yakından tanımaya yardım eden burçların temel özelliklerine şöyle bir göz atalım... 

Koç Burcu (21 Mart- 20 Nisan)

Genellikle burçları saymaya başladığımızda başı çeken koç burcunun önemli bir özelliği yeni başlangıçları ve doğumu temsil etmesidir. Koç insanı doğaldır. Hayattan zevk alasını bilen insanlar genellikle ateş grubunda olan bu burçtan çıkarlar. Hayatın tadını çıkaran her anını eğlenceye dönüştürmeye çalışır koç burcu insanı. Koç burcu insanını tanımlarken egosundan bahsetmezsek yanılmış oluruz. Çünkü bir koç insanı gerçekten başkalarının ne söylediğini, söyleyeceğini önemsemez. Kendisi her zaman kendi için ön plandadır. Kavgacı bir yapıda oldukları da aşikardır Koç burcu insanını dıştan bakınca tanımak oldukça kolaydır. Kendisini dış görünüşüyle hemen ele verir.  burunlarına kadar uzanan kaşları ve bariz yüz hatlarına sahip olurlar.

Boğa Burcu (21 Nisan-21 Mayıs)

Boğa burcu  bir umut burcudur. Boğa olmadan bir burç çemberi düşünülemez. Sabırlıdır ve soğukkanlıdır. Burçlar içerisinde en insancıl olanı bu burçtur. Bu burç aşkın burcu olan Venüs tarafından yönetilir. Dış dünyaya zor uyum sağlarlar bundan dolayı da kuralları kesin olan işlerde çalışmayı severler. Bir boğa insanı için duyguları ön plandadır mantıksa ikinci planda gelir. Karşısındaki insanlardan aşırı ilgi ve aşırı ilgi beklerler. Kolay sinirlenmeyen bir burç olarak öne çıkan boğa burcu insanı oldukça dik başlıdır. Oldukça tutumludur. Hatta dışarıdan bakıldığında ona cimri bile denildiği olur.Boğa burcu insanı fiziksel olarak oldukça dikkat çekicidir ve bunun farkındadırlar. Çevrenin dikkatinin üzerlerinde olmasından her zaman keyif alırlar.

İkizler Burcu (22 Mayıs-22 Haziran)

Hava grubunun özelliklerini taşıyan oldukça değişken ve tahmin edilemeyen sebat edemeyen bir yapıları vardır. Gizemli yenilikleri severler. Sporu severler ve iyi sporcular bu gruptan çıkar.Özellikle kayak yapmayı, dalış yapmayı, ata binmeyi, paraşütle atlamayı çok severler. İki ya da üç şeyi aynı anda yapmak ikizlere zor gelmez. Bu burçtaki insanlar adeta insan şeklinde bir bukalemundur. Kendilerini rüzgara bırakmış bir yelkenli gibidirler. Bu burcun insanları genelde içlerindeki acıyı ve hüznü bastırabilmek adına alkole ve ilaçlara düşkün olabilirler.Bir çok ikizler kendilerini en değişik bilimlerde denerler. İçlerinde büyük bir öğrenme aşkı vardır.

Önceki İş ve Kadın
Sonraki Yengeç, Aslan, Başak Burcu Genel Özellikleri

0 Yorum

Yorum Yap