Bedeninize Göre Gelinlik Seçin

Gelinlik giymek her kızın hayali ve bu hal için doğru gelinlik giymek önemli. Doğru gelinlik için buyurun En Son Magazin Haberlerine!!!

Gelinlik giymek her kız için vazgeçilmez bir hayaldir. Hele o gelinlikle telli duvaklı olarak baba evinden ayrılmak başka bir gurur ve heyecandır. Hele gelinlik içinde kusursuz gözükme ise başka bir arzudur genç kızlarımız için. Gelinlik içinde mükemmel görünmek için illaki kusursuz bir fiziğe gerek yok. Sadece doğru gelinlik tercihi yapmanız yeterli.

Doğru gelinlik seçimi:

Uzun boylu gelinler için öneriler: 

Uzun boylu bir gelinseniz eğer en doğru seçim sizin için yine uzun etekli modeller olacaktır. uzun boylu etekli gelinlikler sizi daha uzun ve zarif gösterecektir. Bu yüzden de boyu kısa gelinliklerden uzak durmalısınız.

Kısa boylu gelinler:

Boyunuz kısa bir gelinseniz eğer kaççınmanız gelinlik modeli ise kat kat ve kabarık gelinlikler çünkü bu tarz gelinlikler sizin daha fazla boyunuzu kesecektir. Sizin seçmeniz gereken gelinlik ise belinin aşağısına kadar oluşan darlıkta gelinlikler.

İnce belli gelinler:

İnce belli bir gelinseniz işiniz daha kolay çünkü kabarık ve uzun modeller seçebilirsiniz. Bel kısmını hafif bol bırakıp isterseniz göğüslerinizi daha büyük gösterebilirsiniz.  Kayık yaka gelinlikler ise sizin için favori gelinliğim.

Bedeninize Göre Gelinlik Seçin

Göğsü dolgun olan gelinler, straplez, açık, dekolte gelinliklerden kaçınmalılar.

Bedeninize Göre Gelinlik Seçin

Göğsü küçük olan gelinlerin, gelinlik tercihi; balenli, göğüs cub’ı sütyen kesimli, göğüste hafif drape, göğüste hafif kabarık aksesuarlar ve büstiyerler tercih edilmeli

Bedeninize Göre Gelinlik Seçin

Orta ve kısa boylu gelinler gelinlikte kabarık olmayan hafif kuyruklu evaze etekler, süslemeli motif seçimlerinde küçük ve uzunlamasına dizaynlar seçmeli.

Bedeninize Göre Gelinlik Seçin

İnce ve uzun gelinler kat kat inen etekler, boydan bütün gelen ya da büstiyerli iki parçalı gelinlik tercih edebilirler.

Bedeninize Göre Gelinlik Seçin

Fazla kilolu gelinler, korse takarak bir kaç beden küçültülebilir. Gövde kısmı oturan geniş etekli , omuzu açıkta bırakan ince askılı modellerin size yakıştığını göreceksiniz.

Bedeninize Göre Gelinlik Seçin

Hamile gelinler için şifon tül gibi hafif ve dökümlü kumaşlar hem fazlalığı kapatabilir hem de çok şık görünebilirler.

Bedeninize Göre Gelinlik Seçin

Uzun boyunlu gelinlere sırtı açıkta bırakan omuzdan askılı modelleri çok yakışacaktır.

Bedeninize Göre Gelinlik Seçin

Kısa boyunlu gelinler topuzu tercih etmelidir. Gelinligin boynu kapatmaması çok önemlidir.

Önceki
Sonraki